Studenci w elektrowni Żarnowiec 02.06.2015 14:49

W dniu 29 maja 2015 roku miała miejsce wycieczka dydaktyczna studentów Wydziału Elektrycznego do elektrowni szczytowo-pompowej Żarnowiec, którą zorganizowało Akademickie Koło Stowarzyszenia Elektryków Polskich. Uczestnicy wyjazdu mieli okazję zobaczyć od środka, jak wygląda praca największej w Polsce elektrowni tego typu. Udało się zwiedzić najważniejsze jej obiekty: część podziemną z generatorami-silnikami, sterownię, zbiornik górny i dolny, stację transformatorową oraz urządzenia pomocnicze. W drodze powrotnej odwiedziliśmy również mniejszą elektrownię szczytowo-pompową w Żydowie, gdzie nad zbiornikiem dolnym udało się zorganizować ognisko.Zainteresowanych wyjazdem zapraszamy w przyszłym roku.