Spotkanie konsorcjum naukowego realizującego projekt PlasmaShape z 7. Programu Ramowego 03.12.2013 13:19

27 listopada odbyło się na Wydziale Elektrycznym spotkanie konsorcjum naukowego realizującego projekt "Research Potential - Plasma Potential Shaping an European Research Centre for Plasma Technology" finansowany w ramach 7. PR. Partnerami projektu są: partner wiodący - Leibniz-Institut für Plasmaforschung und Technologie e.V. oraz Eindhoven University of Technology, Department of Physics, LAPLACE laboratory University Paul Sabatier, Masaryk University, Department of Physical Electronics, Brno, Polytechnical School Palaiseau, Laboratory of Plasma Physics, Saint-Petersburg State University, Institute of Physics i Wydział Elektryczny ZUT w Szczecinie.Komitet sterujący projektu przyjął kwartalne sprawozdanie partnerów oraz wyznaczył cele na następny okres rozliczeniowy. W obradach komitetu sterującego uczestniczy dr inż. Marcin Hołub. Na zakończenie spotkania partnerzy zwiedzali laboratoria Wydziału Elektrycznego oraz dyskutowali na tematy dotyczące przyszłego okresu finansowania badań Horizon 2020.