Spotkanie Dziekana z doktorantami Wydziału Elektrycznego 17.02.2014 09:01

13 stycznia br. odbyło się spotkanie Dziekana z doktorantami Wydziału Elektrycznego. Trzech doktorantów otrzymało listy gratulacyjne z podziękowaniami za zaangażowanie i efektywną pracę:1. Paweł Jacek Waszczuk

• doktorant IV roku studiów doktoranckich w dyscyplinie Automatyka i Robotyka
  • laureat I miejsca w rankingu doktorantów w roku akademickim 2012/2013 pod względem liczby zdobytych punktów za osiągnięcia w pracy badawczej
  • laureat stypendium Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Szczecinie dla doktorantów „Inwestycja w wiedzę motorem rozwoju innowacyjności w regionie – edycja II”
  • współautor trzech zgłoszeń patentowych pt.: „Metoda znajdowania kontaktu narzędzia z przedmiotem obrabianym w mikrofrezowaniu”

2. Adam Wojciech Łukomski

• doktorant III roku studiów doktoranckich w dyscyplinie Automatyka i Robotyka
  • laureat Grand Prix prof. Tadeusza Kaczorka podczas Międzynarodowych Warsztatów Doktoranckich w 2013 r. za pracę pt.: "Influence of a Tracking Data Generation Method in a Nonlinear Control of a Biped Robot"
  • przedstawiciel doktorantów w Wydziałowej Komisji ds. Jakości Kształcenia, Wydziałowej Komisji Programowej na kierunku Automatyka i Robotyka oraz Radzie Wydziału
  • aktywny działacz na rzecz promocji Wydziału (DUTEK, Festiwal Nauki, Noc Naukowców, Dni Otwarte Zespołu Szkół Łączności w Szczecinie, itp.)

3. Paweł Karol Frankowski

• doktorant II roku studiów doktoranckich w dyscyplinie Elektrotechnika
  • laureat I nagrody w Lance Stafford Larson Outstanding Student Paper Award (IEEE) za pracę pt.: „Data mining in the electromagnetic evaluation of reinforced concrete structure”
  • laureat konkursu na najlepszą pracę doktorską i magisterską przygotowaną z zastosowaniem narzędzi statystyki i analizy danych zawartych w programach STATISTICA i STATISTICA Data Miner za pracę dyplomową magisterską pt.: „Analiza i implementacja wiroprądowego przetwornika do testowania struktur żelbetowych”
  • zdobywca grantu w ramach programu Ventures organizowanego przez Fundację Na Rzecz Nauki (FNP) w roku 2013 ; tytuł projektu: „Zintegrowany system do komplementarnej oceny stanu konstrukcji żelazobetonowych metodami elektromagnetycznymi”
  • przedstawiciel doktorantów w Wydziałowej Komisji Programowej na kierunku Elektrotechnika, członek Samorządu Doktorantów Wydziału Elektrycznego, wiceprzewodniczący Student Branch IEEE Szczecin

Ważną częścią spotkania była dyskusja dotycząca organizacji studiów doktoranckich na Wydziale. Doktoranci wyrazili swoje opinie na temat planu i programu studiów, praktyk zawodowych, zasad przyznawania stypendiów doktoranckich oraz procesu wszczęcia i obrony rozprawy doktorskiej.