Śp. Profesor Jan Subocz uhonorowany przez firmę Energo-Complex 30.10.2021 12:13

W dniu 23 października 2021 r. w Piekarach Śląskich odbyła się uroczystość przekazania kluczy do nowej siedziby wieloletniego Partnera Przemysłowego Wydziału Elektrycznego - firmy Energo-Complex sp. z o.o., podczas której uhonorowana została pamięć śp. prof. Jana Subocza - inicjatora współpracy naukowej pomiędzy pracownikami naszego Wydziału oraz śląskiego partnera. Z inicjatywy władz firmy w holu nowego budynku w trakcie wydarzenia odsłonięty został mural upamiętniający dokonania Profesora. Ponadto imieniem prof. Jana Subocza nazwana została nagroda "Pax et Bonum", która przyznawana jest przez Zarząd Spółki Energo-Complex osobom szczególnie zasłużonym dla jej rozwoju.

Na zaproszenie władz Spółki uroczystego odsłonięcia pamiątkowego muralu dokonali profesorowie: Jerzy Skubis - były Rektor Politechniki Opolskiej, Ryszard Malewski - wieloletni konsultant i współpracownik spółki, Konstanty Marek Gawrylczyk - Kierownik Katedry Elektrotechnologii i Diagnostyki WE ZUT w latach 2010-2019 oraz Krzysztof Okarma - Dziekan WE ZUT.