SKORP w "nielegalnych" walkach robotów w siedzibie firmy Microsoft 27.11.2013 12:03

13 listopada w siedzibie firmy Microsoft w Warszawie odbyła się konferencja poświęcona walce z nielegalnym oprogramowaniem pod hasłem „Nie bądź SAM w świecie Big Data”. Studenci Wydziału Elektrycznego z koła naukowego „SKORP” w składzie: Bartosz Liniewicz, Marcin Maćkowiak i Michał Towpha mieli przyjemność uczestniczyć w pokazach robotów minisumo organizowanych przez kolegów z zespołu Magnat Cyber Forge Team. Utrzymując tematykę konferencji, robot „Enova” reprezentował legalne oprogramowanie, próbując wygrać z innymi przeciwnikami – nielegalnym oprogramowaniem. Pokazy prowadzone przez Marka Rusinka z RMF Maxxx wzbudziły wysokie zainteresowanie widowni, która miała możliwość oglądać walki najlepszych robotów w Polsce. Konkurowało ze sobą 8 robotów z Gdańska, Poznania oraz Szczecina.Studenci SKORPu wystawili do walk własną konstrukcję „Charger” oraz robota „Shadow” autorstwa Bartosza Sidorowicza i Radosława Waldona. Zwycięzcą rozgrywek, ku uciesze organizatorów konferencji, został robot „Enova”.