Samsung LABO 24.06.2014 13:37

23 czerwca br. Samsung Electronics Polska zainicjował współpracę z Zachodniopomorskim Uniwersytetem Technologicznym w Szczecinie w zakresie wspólnej realizacji praktycznego kursu dokształcającego studentów pod nazwą „Samsung LABO”. Jest to strategiczny program firmy Samsung z pogranicza sektora edukacji i rynku pracy, realizowany w większości państw europejskich. Zaplanowany na semestr zimowy roku akademickiego 2014/2015 kurs pilotażowy, który będzie uruchomiony w Szczecinie, jest pierwszą tego typu inicjatywą firmy w Polsce.

Samsung LABO to projekt o unikatowej formule trójstronnego porozumienia pomiędzy firmą, uczelnią oraz władzami regionalnymi. Startująca właśnie w Szczecinie inicjatywa ukierunkowana jest na rozwijanie strategicznych kompetencji cyfrowych i budowanie w kraju gospodarki opartej na wiedzy. Program kursu pilotażowego, który ruszy wraz z rozpoczęciem nowego roku akademickiego, będzie obejmował zarówno praktyczne zagadnienia dotyczące rozwiązań wykorzystujących najnowsze platformy oprogramowania (Android, Tizen, Smart TV), jak również cykl zajęć powiązanych z konkretnymi aspektami działalności biznesowej. Pięćdziesięciu studentów, którzy wezmą udział w pilotażowych zajęciach, uzyska wiedzę z zakresu przygotowywania biznes planu, prowadzenia działalności gospodarczej, pozyskiwania funduszy na działalność i podstawowych rozliczeń księgowych. Cały program kursu opracowywany jest wspólnie przez ekspertów z firmy Samsung jak i Ośrodka R&D firmy, przedstawicieli uczelni oraz zewnętrznych ekspertów pozyskanych do współpracy i prowadzenia wykładów.

"Samsung LABO" to oferta skierowana dla studentów Wydziału Elektrycznego i Wydziału Informatyki. Już niebawem wystartuje rekrutacja do uczestnictwa w tym projekcie.

foto: Krzysztof Kujawski