Rozwój firmy wywodzącej się z Wydziału Elektrycznego nagrodzony "Perłą Biznesu" 03.06.2022 08:18

W dniu 2 czerwca 2022 r. w szczecińskim hotelu Novotel odbyła się 18. Gala Konkursu "Perły Biznesu", organizowanego przez redakcję magazynu "Świat Biznesu", podczas której wręczono nagrody gospodarcze Pomorza Zachodniego.

Główną nagrodę w kategorii "Osobowość Biznesu 2021" odebrał dr hab. inż. Marcin Hołub - jeszcze do niedawna pracownik naukowy Wydziału Elektrycznego a obecnie prezes wywodzącej się z WE spółki mPower. Nagroda ta została przyznana za rozwój nowoczesnych autorskich elektrycznych systemów napędowych dla bezemisyjnego i wodorowego transportu, projektowanych i produkowanych w znacznej mierze przez absolwentów naszego Wydziału.

Jedno z czterech wyróżnień w kategorii "Wydarzenie Gospodarcze 2021" za rozwój energetyki odnawialnej na Pomorzu Zachodnim odebrał z kolei Janusz Gajowiecki - prezes Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej (PSEW), członek Rady Przemysłowo-Programowej Wydziału Elektrycznego.

Serdecznie gratulujemy!