Rozbudowa budynku Wydziału przy ul. 26 Kwietnia 18.05.2011 08:38

19 kwietnia 2011 r., decyzją Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Wydział Elektryczny otrzymał dotację celową na dofinansowanie kosztów realizacji inwestycji pn. "Rozbudowa budynku Wydziału przy ul. 26 Kwietnia 10".W wyniku przeprowadzenia inwestycji Wydział uzyska sześć nowych pomieszczeń na laboratoria naukowo-badawcze wraz z odpowiednimi pomieszczeniami na przechowywanie aparatury naukowej, badanych produktów i materiałów (o powierzchni łącznej ok. 1000 m2). Powstaną również trzy sale wykładowe o łącznej liczbie 570 miejsc, z możliwością połączenia w jedno audytorium. Będzie to jedyna w uczelni tak duża sala audytoryjna.Realizacja inwestycji pozwoli na intensyfikację dotychczasowych badań naukowych oraz dalsze rozwijanie współpracy z innymi ośrodkami. Umożliwi także kształcenie kadry inżynieryjno-technicznej na poziomie odpowiadającym najnowszemu stanowi techniki.Przewidywany termin zakończenia prac to 30 czerwca 2013 r.