Relacja z wernisażu Anny Pisuli-Mandziej pt. „Compu Compo” 12.10.2023 15:10

W dniu 10 października 2023 r. w Galerii szczecińskiego oddziału Związku Polskich Artystów Fotografików (ZPAF), zlokalizowanej w foyer Audytorium im. Prof. Stanisława Skoczowskiego w budynku Wydziału Elektrycznego przy ul. 26 Kwietnia 10, miał miejsce wernisaż fotografii Anny Pisuli-Mandziej pt. „Compu Compo”. Wystawę otworzył Dziekan Wydziału Elektrycznego dr hab. inż. Krzysztof Okarma, prof. ZUT wraz z Prezesem szczecińskiego oddziału ZPAF Sebastianem Dziekońskim oraz Ewą Łyczywek-Pałką, która przez ostatnie lata kierowała tym oddziałem.

To już trzecia wystawa tej Autorki, na co dzień mieszkającej w Holandii, choć o zupełnie innym charakterze niż dwie poprzednie. Tym razem przedstawione obrazy ilustrują możliwości fotografii komputerowej, stwarzające szanse tworzenia zupełnie nowych fascynujących obrazów. Jak stwierdziła sama Autorka, prezentowana w naszej Galerii wystawa świadczy o tym, iż tworząc tego rodzaju komputerowe kompozycje, stała się ona swego rodzaju „komputerową malarką”.

Dziękujemy sympatykom Galerii za przybycie na wernisaż i zachęcamy społeczność Wydziału Elektrycznego do zapoznania się z prezentowanymi pracami.

Fot. Jacek Soroka