Przywitanie studentów I roku studiów stacjonarnych I stopnia na Wydziale Elektrycznym 04.10.2023 14:40

Jak corocznie, przed rozpoczęciem zajęć dydaktycznych, w dniu 2 października 2023 roku odbyła się tradycyjna immatrykulacja studentów stacjonarnych I stopnia. Spotkanie poprowadził Dziekan Wydziału Elektrycznego dr hab. inż. Krzysztof Okarma, prof. ZUT, w obecności Prorektora ds. Kształcenia dr. inż. Piotra Pieli, Prodziekana ds. organizacji i rozwoju dr. hab. inż. Pawła Dworaka, prof. ZUT oraz Prodziekanów ds. studenckich i kształcenia - dr. hab. inż. Piotra Paplickiego, prof. ZUT oraz dr. hab. inż. Marcina Ziółkowskiego, prof. ZUT.

Wśród naszych gości nie zabrakło przedstawicieli aż sześciu innych wydziałów - poza Prorektorem ds. Kształcenia, na co dzień pracującym na Wydziale Informatyki, swoją obecnością zaszczycili nas m.in. Dyrektor Szkoły Doktorskiej ZUT (pracująca na WTiICh), Dziekani WIMiM oraz WBiHZ, a także Prodziekani Wydziału Ekonomicznego oraz WKŚiR, a także przedstawiciele współpracujących z Wydziałem firm.

Jest mi niezmiernie miło stwierdzić, iż rozpoczynacie studia na naszym Wydziale w nieco większym gronie niż miało to miejsce rok temu. Serdecznie gratuluję Wam tej decyzji, zwłaszcza iż jestem przekonany, że była to decyzja świadoma. Wybraliście studia na Wydziale, na którym studenci odnoszą liczne sukcesy, zdobywają wyróżnienia i nagrody także w ogólnopolskich konkursach, jak chociażby Studencki Nobel - powiedział podczas uroczystości prof. Krzysztof Okarma.

Prof. Paweł Dworak podczas swojej prezentacji przedstawił możliwości i szanse stwarzane przez Wydział Elektryczny i nie tylko. Zachęcał do jak najlepszego aktywnego korzystania z czasu studiów, tak aby pozostawił on wyłącznie dobre wspomnienia. Głównym elementem poniedziałkowego spotkania było ślubowanie studentów I roku, które przeprowadził Prodziekan ds. studenckich i kształcenia – prof. Marcin Ziółkowski.

Wykład inauguracyjny dotyczący zagadnień cyberbezpieczeństwa wygłosił Absolwent WE dr inż. Sławomir Grzyb - przedstawiciel firmy ATOS Poland Global Services, zachęcając studentów do zapoznania się z założeniami unikatowego programu Eviden Security Academy, uruchamianego pilotażowo już od października dla kilkudziesięciu studentów naszego Wydziału.

Na zakończenie uroczystości wystąpił nasz wydziałowy zespół muzyczny 3- BURSbAnd, kierowany przez nowego szefa muzycznego - Adriana Kosiora, studenta III roku teleinformatyki. Podczas występu odbył się także konkurs muzyczny, którego zwycięzcy otrzymali drobne upominki.

Następnie prawa i obowiązki studenta przedstawił z kolei Prodziekan ds. studenckich i kształcenia - prof. Piotr Paplicki. Podczas tej mniej oficjalnej części spotkania o ofercie artystycznej dla naszych studentów opowiedzieli także chórzyści reprezentujący Chór Akademicki im. prof. Jana Szyrockiego, odwiedzili nas także przedstawiciele Studium Wychowania Fizycznego i Sportu ZUT zachęcający do aktywności fizycznej w sportowych organizacjach akademickich, jak również pracownicy RCIiTT. Kilka słów, podtrzymujących na duchu naszych nowych studentów, przekazała im ich nieco starsza koleżanka - Przewodnicząca Samorządu Studenckiego WE ZUT inż. Kaja Kosmenda.

W tym roku studia stacjonarne I stopnia na WE rozpoczęło 187 studentów.

Fot: Patryk Szlaga