Przywitanie studentów I roku studiów stacjonarnych I stopnia na Wydziale Elektrycznym ZUT 30.09.2024 13:08

W dniu 30 września 2024 r. przed rozpoczęciem zajęć dydaktycznych odbyła się coroczna uroczysta immatrykulacja studentów pierwszego roku studiów stacjonarnych I stopnia kierunków: automatyka i robotyka, elektrotechnika oraz teleinformatyka.

Spotkanie poprowadził Dziekan Wydziału Elektrycznego dr hab. inż. Grzegorz Psuj, prof. ZUT, w obecności Prorektora ds. organizacji i współpracy z gospodarką – dr. hab. inż. Krzysztofa Pietrusewicza, prof. ZUT, Przewodniczącego Rady Dyscypliny Automatyka, Elektronika, Elektrotechnika i Technologie Kosmiczne – dr. hab. inż. Pawła Dworaka, prof. ZUT, Prodziekana ds. organizacji i rozwoju dr. hab. inż. Marcina Wardacha, prof. ZUT oraz Prodziekanów ds. studenckich i kształcenia - dr. inż. Krzysztofa Jaroszewskiego, prof. ZUT oraz dr. inż. Katarzyny Treli.

Swoją obecnością zaszczycili nas również przedstawiciele innych wydziałów:

• dr hab. inż. Arkadiusz Pietruszka, prof. ZUT – Dziekan Wydziału Biotechnologii i Hodowli Zwierząt
  • dr hab. Janusz Myszczyszyn, prof. ZUT - Prodziekan ds. organizacji i rozwoju Wydziału Ekonomicznego
  • dr hab. inż. Krzysztof Małecki, prof. ZUT - Dziekan Wydziału Informatyki
  • dr hab. inż. Marcin Chodźko, prof. ZUT - Dziekan Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki
  • dr inż. Grzegorz Tokarczyk, prof. ZUT – Prodziekan ds. organizacji i rozwoju Wydziału Nauk o Żywności i Rybactwa

oraz Pani prof. dr hab. inż. Magdalena Janus – Dyrektor Szkoły Doktorskiej.

Nie mogło zabraknąć także partnerów z otoczenia gospodarczego, którzy od lat współpracują z Wydziałem. Wśród nich znaleźli się przedstawiciele takich firm jak: KK WindSolutions – Pan Mateusz Mieliński, GlobalLogic – Pani Małgorzata Dróbka, BECKHOFF Automation Sp. z o.o. – Pan Dariusz Plewik, DGS Diagnostics – Pan Paweł Muklewicz, Tietoevry – Pan Bolesław Małecki, Astor – Grzegorz Kaczmarek, GTP-opakowania Sp. z o.o. – Pan Piotr Huryń i mPower – Pan Marcin Hołub.

W uroczystości brali udział również przedstawiciele stowarzyszeń naukowo-technicznych: Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT Rady Regionu Zachodniopomorskiego w Szczecinie w osobie Prezesa Pana Kazimierza Gapińskiego, Stowarzyszenia Elektryków Polskich (SEP) w osobie Prezesa Oddziału Szczecin – dr. hab. inż. Marcina Wardacha, prof. ZUT, Polskiego Towarzystwa Badań Nieniszczących i Diagnostyki Technicznej SIMP w osobie Prezesa Towarzystwa - prof. dr. hab. inż. Tomasza Chadego i Prezesa Oddziału Szczecin Pana Bogusława Olecha.

Po wystąpieniu Dziekana, prof. Marcin Wardach zaprezentował działalność i osiągnięcia Wydziału. Kluczowym momentem poniedziałkowej uroczystości było ślubowanie studentów pierwszego roku, które poprowadziła Prodziekan ds. studenckich i kształcenia, dr inż. Katarzyna Trela.

W dalszej części uroczystości przybyłych studentów oraz gości powitał Prorektor ds. organizacji i współpracy z gospodarką – dr hab. inż. Krzysztof Pietrusewicz, prof. ZUT.

Na zakończenie, zgodnie z tradycją, odbył się krótki wykład inauguracyjny, który wygłosił dr hab. inż. Rafał Osypiuk z Katedry Automatyki i Robotyki pt. „Drony w przestrzeni powietrznej - Perspektywy i ryzyka nowej technologii”.

W tym roku studia stacjonarne I stopnia na WE rozpoczęło 185 studentów.

Autorka zdjęć: Natalia Lisowska