Przedstawiciele naszego Wydziału na Hannover Messe 2016 29.04.2016 14:09

W dniach 25-29 kwietnia w Hanowerze odbyła się kolejna edycja największych targów innowacyjnych technologii przemysłowych na świecie. Z inicjatywy Ambasady Polskiej w Berlinie, na powierzchni 100 m2, wybrane instytucje i firmy reprezentowały nasz kraj.Wydział Elektryczny, jako jeden z dwóch wydziałów polskich uczelni (obok Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej), prezentował nowe technologie. Zespół WE składał się z dwóch osób: dr inż. Rafała Osypiuka z Katedry Automatyki Przemysłowej i Robotyki oraz inż. Mateusza Spychały - studenta studiów II stopnia na kierunku automatyka i robotyka. Wraz z firmą ADAMUS HT zespół przedstawił rezultaty kilkuletniej współpracy, w ramach której powstał unikalny system pomiarowy do automatycznej kontroli jakości narzędzi formujących, stosowanych na szeroką skalę w przemyśle farmaceutycznym.Prototyp urządzenia powstał już w roku 2012 i został opracowany przez dr inż. Rafała Osypiuka. Obecność urządzenia na wielu międzynarodowych wystawach, w tym ACHEMA’2012 we Frankfurcie nad Menem, INTERPHEX’2013 New York, czy INTERPHEX’2014 Puerto Rico, wzbudziła duże zainteresowanie klientów firmy ADAMUS HT i przyczyniła się do podjęcia decyzji o komercjalizacji systemu. W roku 2014 rozpoczęto pracę nad nową generacją urządzenia. To wtedy do autora prototypu dołączył student naszego Wydziału, inż. Mateusz Spychała. Rok później, dwuosobowy zespół, zaprezentował nowy system pomiarowy o otwartej architekturze, który ostatecznie trafił do portfolio firmy ADAMUS HT. Od momentu rozpoczęcia produkcji w roku 2016, został on wdrożony u pierwszych klientów w Szwajcarii i Brazylii.Podczas targów Hannover Messe, stoisko reprezentantów naszego Wydziału odwiedziło wielu gości. Pojawiło się także kilka znanych osób ze świata polityki:

• Elżbieta Bieńkowska - Komisarz Europejski ds Rynku Wewnętrznego i Usług
  • Li Yong - Dyrektor UNIDO (Organizacja Narodów Zjednoczonych do spraw Rozwoju Przemysłowego)
  • Paweł Chorąży - Podsekretarz Stanu - Ministerstwo Rozwoju
  • Dietmar Woidke - Premier Brandenburgii

Odbyło się również uroczyste podpisanie memorandum w sprawie partnerstwa Polski na Hannover Messe 2017.Serdecznie gratulujemy naszemu zespołowi!obrazek