Promocja Wydziału Elektrycznego w Zespole Szkół Elektrycznych w Gorzowie Wielkopolskim 25.03.2011 14:40

24 marca br. odbyło się spotkanie z uczniami Zespołu Szkół Elektrycznych w Gorzowie Wielkopolskim w ramach obchodów 50-lecia Technikum Elektrycznego. Wydział Elektryczny reprezentowali: Prodziekan ds. Studenckich dr inż. Krzysztof Okarma, dr inż.Jerzy Gajda oraz dr inż. Grzegorz Żegliński.Licznie zgromadzona młodzież z klas maturalnych oraz młodszych, głównie o profilu związanym z elektroniką i teleinformatyką, wysłuchała prezentacji oferty dydaktycznej naszego Wydziału przedstawionej przez Prodziekana ds. Studenckich.Dr inż. Jerzy Gajda zapoznał uczniów z niedawno otwartym Laboratorium Technologii Teleinformatycznych i Fotoniki, które powstało w ramach projektu finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i budżetu państwa i szczegółowo omówił znajdującą się w tym laboratorium teleinformatyczną sieć odniesienia. Dr inż. Grzegorz Żegliński przedstawił zastosowania światłowodów mikrostrukturalnych i przybliżył działanie mikroskopu wykorzystywanego przy detekcji uszkodzeń światłowodów.Na spotkaniu obecni byli m.in.: Dyrektor Zespołu Szkół Elektrycznych w Gorzowie Wielkopolskim - mgr inż. Stanisław Jodko oraz przedstawiciele władz lokalnych i Stowarzyszenia Elektryków Polskich.