Projekt Wydziału Elektrycznego wyróżniony przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego 18.09.2013 11:48

Miło nam poinformować, że realizowany na Wydziale Elektrycznym w latach 2009-2012 projekt "PlasTEP: Rozpowszechnianie i wspieranie innowacji technologicznych opartych o plazmę w celu ochrony środowiska w basenie Morza Bałtyckiego" wybrany został przez Radę Regionalną Województwa Zachodniopomorskiego najlepszym projektem z dziedziny ochrony środowiska. Celem projektu było rozpowszechnienie w krajach nadbałtyckich wiedzy na temat możliwości stosowania technologii plazmowych do oczyszczania gazów odlotowych ze szkodliwych tlenków azotu, tlenków siarki i lotnych związków organicznych oraz usuwania plam ropy z wody morskiej.W związku z tym wyróżnieniem, dr inż. Marcin Hołub - kierownik projektu na ZUT - zaproszony został do prezentacji osiągniętych wyników podczas tegorocznego forum pod nazwą "Baltic Sea, Baltic Growth, Baltic Environment" (Morze Bałtyckie, Rozwój Bałtyku, Środowisko Bałtyku), poświęconego Strategii Unii Europejskiej dla programu Region Morza Bałtyckiego. Wydarzenie odbędzie się 11-12 listopada br. w Wilnie. Organizatorem jest Komisja Europejska wspólnie z prezydencją Litwy w Radzie Unii Europejskiej we współpracy z Sekretariatem Rady Państw Morza Bałtyckiego i INTERACT Point Turku. Forum skupi się na wyzwaniach z zakresu ochrony środowiska, rozwoju gospodarczym, poprawie konkurencyjności oraz tworzeniu nowych miejsc pracy.