Program Samsung LABO rozpoczęty 30.10.2014 09:32

We wtorek 28 października odbyły się pierwsze zajęcia w ramach pilotażowej edycji programu Samsung LABO. Studenci Wydziału Elektrycznego rozpoczęli swoje zajęcia od spotkania z tzw. ścieżką technologiczną, która ma umożliwić im tworzenie konwergentnych aplikacji związanych z platformami Android, Tizen i SmartTV.

Po pierwszym wykładzie nasi studenci przekonali trenerów z Samsung R&D, że zagadnienia prezentowane na wykładzie są im znane i powielają tematy zrealizowane w trakcie studiów. Przygotowanie merytoryczne studentów umożliwiło bezpośrednie przejście do ćwiczeń praktycznych i dyskusji nad przyszłymi projektami.

Kurs dokształcający Samsung LABO jest strategicznym programem firmy Samsung z pogranicza sektora edukacji i rynku pracy, realizowanym w większości państw europejskich. Uruchomiony na ZUT kurs pilotażowy jest pierwszą tego typu inicjatywą firmy w Polsce.

Foto: Piotr Lech