Profesorowie Wydziału Elektrycznego wybrani do Komitetów PAN 29.11.2023 12:22

W dniu 27 listopada 2023 r. ogłoszone zostały wyniki wyborów do Komitetów Polskiej Akademii Nauk na kadencję rozpoczynającą się w 2024 r. Do każdego z nich naukowcy z całego kraju posiadający tytuł profesora lub stopień doktora habilitowanego reprezentujący poszczególne specjalności naukowe wybrali ze swego grona po 30 osób. W gronie osób cieszących się największym zaufaniem w tym środowisku znalazło się aż pięciu pracowników Wydziału Elektrycznego.

W skład Komitetu Elektrotechniki po raz kolejny wszedł prof. dr hab. inż. Ryszard Pałka, natomiast do Komitetu Automatyki i Robotyki po raz kolejny wybrani zostali prof. dr hab. inż. Stefan Domek oraz prof. dr hab. inż. Zbigniew Emirsajłow, a także po raz pierwszy dr hab. inż. Paweł Dworak, prof. ZUT oraz dr hab. inż. Krzysztof Okarma, prof. ZUT.

Serdecznie gratulujemy i życzymy owocnych prac w Komitetach PAN.