Pozytywna ocena PKA dla Wydziału Elektrycznego 25.09.2013 10:53

Uchwałą nr 498/2013 Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej wydało Wydziałowi Elektrycznemu ocenę pozytywną.W marcu br. Wydział wizytowany był przez zespół PKA w związku z wyznaczoną oceną instytucjonalną. Ocena skupiła się na następujących obszarach działalności Wydziału: strategia rozwoju, wewnętrzny system zapewnienia jakości, cele i efekty kształcenia na studiach doktoranckich oraz system ich weryfikacji, zasoby kadrowe, materialne i finansowe, prowadzenie badań naukowych, współpraca krajowa i międzynarodowa, system wsparcia studentów i doktorantów oraz przepisy wewnętrzne normujące proces zapewnienia jakości kształcenia.Stopień spełnienia dwóch spośród ośmiu kryteriów oceniony został przez zespół PKA jako „wyróżniający”, natomiast pozostałe kryteria realizowane są „w pełni”. Tak wysokie noty złożyły się na wydanie Wydziałowi oceny pozytywnej ważnej do roku akademickiego 2018/19. Pozytywna ocena oznacza, że działalność Wydziału prowadzona jest w oparciu o kryteria jakości Polskiej Komisji Akredytacyjnej. Zespół wizytujący bardzo wysoko ocenił strategię rozwoju Wydziału, stwierdzając, że jest ona spójna ze strategią rozwoju Uczelni i jej konsekwentna realizacja już przynosi konkretne efekty. Pozytywna ocena jest również gwarancją wysokiej jakości kształcenia na wszystkich stopniach studiów.