Posiedzenie Rady Przemysłowo-Programowej 03.12.2013 13:43

2 grudnia odbyło się pierwsze w tym roku akademickim posiedzenie Rady Przemysłowo-Programowej Wydziału Elektrycznego. Spotkanie miało miejsce w nowej siedzibie Regionalnego Centrum Innowacji i Transferu Technologii ZUT, przy ul. Jagiellońskiej. Członkowie Rady zwiedzili odnowiony budynek, w szczególności pomieszczenia zajmowane przez pracowników Wydziału Elektrycznego - specjalistyczne laboratorium naukowo-dydaktyczno-szkoleniowe wyposażone w nowoczesny sprzęt znanej firmy światowej National Instruments, a także pomieszczenia Uczelnianego Centrum Informatyki, Działu Wynalazczości i Ochrony Patentowej oraz powierzchnie przeznaczone dla nowo powstających firm.W pierwszej części posiedzenia uczestnicy spotkania wysłuchali prezentacji p.o. Kierownika Centrum Transferu Technologii, Pawła Żebrowskiego, który przedstawił ofertę Regionalnego Centrum Innowacji i Transferu Technologii ZUT. W dalszej części spotkania członkowie Rady dyskutowali o realizacji systemu praktyk studenckich i staży przemysłowych, będących istotnym elementem procesu kształcenia. Ponadto, poruszono kwestię zgłaszania tematów prac dyplomowych przez partnerów przemysłowych wydziału.