Posiedzenie Rady Przemysłowo-Programowej 01.05.2014 07:44

24 kwietnia odbyło się kolejne posiedzenie Rady Przemysłowo-Programowej Wydziału Elektrycznego. Tradycyjnie, spotkanie miało miejsce w sali Rady Wydziału. W pierwszej części posiedzenia członkowie Rady wysłuchali prezentacji p. Barbary Opar z Wydziału Zarządzania Strategicznego Urzędu Marszałkowskiego, która przedstawiła założenia Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020. Uczestnicy spotkania mogli zapoznać się m.in. ze strukturą RPO, tematyką osi priorytetowych (zwłaszcza tych zakładających współpracę nauki z przemysłem) oraz planowanymi kwotami dofinansowania.W dalszej części posiedzenia, Prodziekan ds. Organizacji i Rozwoju, dr inż. Marcin Hołub, przedstawił działania i osiągnięcia Wydziału wynikające z dyskusji prowadzonych na forum Rady Przemysłowo-Programowej. Do najważniejszych zaliczyć można: utworzenie kierunku "Teleinformatyka", wprowadzenie nowego systemu staży i praktyk studenckich oraz organizację cyklu wykładów "Biznes i przemysł dla studentów". Członkowie Rady dyskutowali także o możliwościach wprowadzenia studium przypadku (case study) do programów kształcenia.