Porozumienie z kk-electronic Polska Sp. z o.o. 22.05.2012 08:13

18 maja 2012 r. Wydział Elektryczny podpisał porozumienie z kk-electronic Polska Sp. z o.o. Firma jest producentem tablic elektrycznych i systemów sterujących i działa w dwóch obszarach. Obszar Energy&Environment zajmuje się systemami sterującymi dla turbin wiatrowych i innych alternatywnych źródeł energii. Obszar ELOGIC to rozdzielnice sterujące oparte o systemy SCADA dla maszyn i całych zakładów przetwórczych oraz tablice rozdzielcze, bezpiecznikowe i wyłącznikowe (urządzenia do dystrybucji mocy).Porozumienie przewiduje między innymi wymianę doświadczeń w obszarze innowacji technologicznych oraz współpracę przy rozwiązywaniu istotnych dla obu stron problemów technicznych. Ponadto, firma wspierać będzie Wydział m.in. w realizacji programu praktyk studenckich i stażów absolwentów oraz prac badawczych i technicznych.