Porozumienie o współpracy z Urzędem Komunikacji Elektronicznej 11.03.2015 11:37

W dniu 2. marca 2015 r. podpisane zostało porozumienie o współpracy naukowo-badawczej oraz dydaktycznej pomiędzy naszą Uczelnią oraz Urzędem Komunikacji Elektronicznej (UKE), w zakresie systemów teletransmisyjnych i sieci telekomunikacyjnych, zintegrowanych platform, teleinformatycznych, narzędzi programistycznych, współczesnych zastosowań Internetu oraz pokrewnym im zagadnień. Na koordynatorów umowy ze strony ZUT powołani zostali prodziekani Wydziału Elektrycznego oraz Wydziału Informatyki.Poza aspektem współpracy naukowo-badawczej, porozumienie z UKE zakłada m.in. organizację praktyk i staży dla studentów i doktorantów ZUT, a także inicjowanie nowych form kształcenia, w tym kursów i studiów podyplomowych. Podpisana umowa niewątpliwie stanowi kolejny element sprzyjający dalszemu dynamicznemu rozwojowi najmłodszego na Wydziale Elektrycznym kierunku studiów – Teleinformatyki, na którym już od października rozpoczną się studia drugiego stopnia.