Pobyt prof. dr hab. inż. Ryszarda Pałki na Uniwersytecie w Pavii 16.10.2012 14:14

W dniach 24-28. września br. prof. dr hab. inż. Ryszard Pałka przebywał na Uniwersytecie w Pavii, jako wykładowca na Międzynarodowej Szkole Doktorantów, biorąc udział w kursie „Advanced Topics in Electrical and Electronic Engineering and Informatics“. W ramach swojej wizyty przeprowadził trzy wykłady na temat aktualnych trendów rozwojowych magnetycznych łożysk nadprzewodnikowych, a także optymalizacji maszyn elektrycznych z magnesami trwałymi do napędu samochodów.Uniwersytet w Pavii jest renomowanym i jednym z najstarszych uniwersytetów włoskich. Jego najsłynniejszym profesorem był Alessandro Volta (w latach 1779-1804). Z uniwersytetem tym prof. Pałka prowadzi od lat ścisłą współpracę, czego efektem jest wiele wspólnych publikacji w czasopismach najwyższej rangi. Ostatnie wyniki wspólnych badań zaprezentowane zostały przez prof. Pałkę na największej światowej konferencji na temat optymalizacji 3rd International Conference on Engineering Optimization EngOpt 2012 w Rio de Janeiro w lipcu tego roku.