Pierwszy wykład drugiej edycji "Biznes i przemysł dla studentów" za nami 11.12.2013 09:49

We wtorek 10.12.2013 r. zainaugurowana została druga edycja cyklu "Biznes i przemysł dla studentów", w którym przedstawiciele wiodących firm współpracujących z Wydziałem dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem w zakresie nowoczesnych technologii i wybranych zagadnień biznesowych.Pierwsze spotkanie zorganizowane zostało we współpracy z przedstawicielami nowego partnera przemysłowego Wydziału Elektrycznego - firmy brightONE, powstałej w wyniku podziału spółki Tieto Poland. Warto przypomnieć, iż protoplastą obydwu firm jest spółka RTS założona kilkanaście lat temu przez pracownika Wydziału Elektrycznego.Spotkanie dotyczące rozwoju systemów wbudowanych we współczesnych samochodach klasy premium cieszyło się sporym zainteresowaniem studentów kierunków: Automatyka i robotyka, Elektronika i telekomunikacja oraz Teleinformatyka.Warsztaty poprowadzone przez pracowników spółki brightONE stanowią pierwszy z widocznych elementów współpracy z Wydziałem w ramach szerszego porozumienia, które szczególnie dobrze wpisuje się w rozwój kształcenia studentów Wydziału w obszarze teleinformatyki oraz szeroko pojętej informatyki stosowanej, a także kierunków pokrewnych.Kolejne spotkania w ramach cyklu odbędą się już w styczniu 2014 r.

Zapraszamy!