Pierwszy wykład dla młodzieży 22.09.2014 09:03

W dniu 17 września w budynku Wydziału Elektrycznego przy ul. 26-go Kwietnia 10 pracownik Katedry Automatyki Przemysłowej i Robotyki, mgr inż. Łukasz Urbański, przeprowadził pierwszy z cyklu wykład dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych. Podczas prezentacji zatytułowanej „IPC, czyli jak komputer steruje fabryką” przedstawiono miejsce komputerów wykorzystywanych w przemyśle na tle historii, czyli sposób ich wykorzystania - od gromadzenia danych do sterowania procesami z możliwością interakcji z personelem zakładu.Dziękujemy licznie przybyłej młodzieży z I, IV i VI Liceum Ogólnokształcącego oraz Zespołów Szkół Samochodowych i Elektryczno-Elektronicznych, i już dziś zapraszamy na kolejny wykład. 15 października 2014 r. mgr inż. Maja Kocoń z Katedry Sterowania i Pomiarów przedstawi „Maszyny z ludzką twarzą”. Do zobaczenia na Wydziale Elektrycznym!