Pierwsze spotkanie młodzieży szkół ponadgimnazjalnych z pracownikami Wydziału Elektrycznego 28.10.2010 12:41

W dniu 27 października odbyło się pierwsze spotkanie młodzieży szkół ponadgimnazjalnych z pracownikami Wydziału Elektrycznego ZUT w Szczecinie. Bardzo licznie zgromadzona młodzież - ponad 120 osób - została powitana przez dr inż. Krzysztofa Jaroszewskiego, Pełnomocnika Dziekana ds. Promocji i Rekrutacji Wydziału Elektrycznego, który przybliżył kwestie związane ze studiowaniem na Wydziale Elektrycznym. Następnie dr inż. Rafał Osypiuk, w wystąpieniu zatytułowanym Automatyka świat informatyki i mechatroniki, skupił się na omówieniu interdyscyplinarności automatyki i jej powiązań z innymi dziedzinami wiedzy.Po wykładzie, młodzież zorganizowana w podgrupach miała szansę zapoznać się wyposażeniem laboratoriów automatyki i robotyki należących do Katedry Automatyki Przemysłowej i Robotyki. W laboratorium automatyki zasadę funkcjonowania systemów automatyki przemysłowej z wykorzystaniem sterowników swobodnie programowalnych i paneli operatorskich zaprezentowali dr inż. Krzysztof Jaroszewski i student Grzegorz Kapituła. W tym samym czasie, w laboratorium robotyki, manipulatory przemysłowe oraz roboty humanoidalne prezentowali dr inż. Rafał Osypiuk z doktorantem mgr inż. Amadeuszem Fedusem oraz studentem inż. Adamem Łukomskim.Bardzo dziękujemy wszystkim przybyłym i serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie, które odbędzie się już 17 listopada br. w sali 301 budynku WE przy ul. 26-go Kwietnia 10. Spotkanie pod tytułem Fizyka w układach sterowania poprowadzi dr inż. Tomasz Barciński.