Pierwsi absolwenci Samsung LABO w Polsce 11.03.2015 13:42

10 marca odbyła się uroczysta gala zakończenia kursu organizowanego na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie w ramach projektu Samsung LABO. Pierwszy semestr ukończyło dwudziestu studentów kierunku Teleinformatyka i jeden z kierunku Automatyka i Robotyka. Przygotowanie merytoryczne uzyskane w ramach regularnych przedmiotów prowadzonych na Wydziale Elektrycznym umożliwiło studentom Teleinformatyki szybką adaptację i wdrożenie w program Samsung LABO.Wszyscy studenci, którzy ukończyli kurs z pozytywną oceną, otrzymali certyfikaty firmowane przez Samsung, otwierające im drzwi do kariery w branży ICT. Ci, którzy zaproponowali najciekawsze rozwiązania w ramach swoich aplikacji, otrzymali też nagrody rzeczowe – smartwatche Samsung Gear S oraz smartfony Samsung Galaxy Note 4.Wśród nagrodzonych projektów, wybranych wspólnie przez przedstawicieli Samsung i koordynatorów projektu Samsung LABO z ramienia Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, znalazła się aplikacja gra zręcznościowa Symulator lotu autorstwa studentów naszego Wydziału - Andrzeja Masilewicza i Rafała Romanowicza.Wyróżniono także dwa projekty: projekt aplikacji mającej formę gry muzycznej bez konieczności posiadania instrumentów autorstwa Karola Marcewicza i Sylwestra Skwarczyńskiego, oraz drugi, systemu pozwalającego dodawać do mapy miasta własne galerie zdjęć związane z konkretnymi, ważnymi dla nas miejscami autorstwa Agnieszki Surażyńskiej i Krzysztofa Grafa.Wszystkie nagrodzone i wyróżnione aplikacje uwzględniały możliwości sprzętu, w który wyposażona jest sala Samsung LABO na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie. Innymi słowy, były w pełni konwergentne – korzystały z potencjału technologii SmartTV, sprzętu wearable i innych urządzeń mobilnych dostarczonych przez Samsung.

Serdecznie gratulujemy naszym studentom !