Pan Michał Cichowicz, doktorant WE ZUT, z Nagrodą Specjalną Studencki Nobel w kategorii 3W 30.05.2023 10:11

W dniu 28.05.2023 r. rozstrzygnięty został coroczny konkurs Studencki Nobel organizowany przez Niezależne Zrzeszenie Studentów. W tym roku Nagrodę Specjalną uzyskał pan Michał Cichowicz, absolwent m.in Wydziału Elektrycznego ZUT, aktualnie doktorant w Katedrze Maszyn i Napędów Elektrycznych.

Kategoria 3W (woda - wodór – węgiel) dotyczy odpowiedzialnego zarządzenia zasobami na rzecz zrównoważonego rozwoju i transformacji gospodarki w kierunku zeroemisyjności.

To nagroda specjalna, przyznana przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Pan Michał został wyróżniony za całokształt badań, w szczególności za pracę nad protezą kończyny dolnej, która wykorzystując elektrody EMG odbiera sygnały z mięśni i może poruszać się podobnie do prawdziwej kończyny.

Dzięki zastosowanej technologii możliwe jest wykorzystywanie jej, chodząc nawet po nierównym terenie.

Serdecznie gratulujemy!

Fot: Niezależne Zrzeszenie Studentów