Otwarcie nowego budynku Wydziału 30.09.2014 14:14

Dzień 29 września 2014 r. otworzył nową kartę w historii Wydziału Elektrycznego Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. Zamknęliśmy "srebrną klamrą" okres tworzenia ośrodka kształcenia nowoczesnych kadr inżynieryjno-technicznych i naukowych. Wydział wzbogacił się o kolejny, funkcjonalny obiekt naukowo-dydaktyczny usytuowany na zielonych terenach Szczecina, przeznaczonych już pond 25 lat temu przez władze miasta na cele akademickie. W nowych pomieszczeniach uruchomione zostaną laboratoria dydaktyczno-naukowe działające w ramach unikatowych na skalę światową, certyfikowanych formuł LabView Academy firmy National Instuments z USA oraz Siemens Academy niemieckiej firmy Siemens. Tutaj też powstanie laboratorium dla prowadzonego siłami dwóch wydziałów uczelni projektu BI-SENSOR europejskiego programu GRAF-TECH. Nowe Audytorium imienia profesora Stanisława Skoczowskiego, to największa sala audytoryjna uczelni (533 miejsca), która powstała w ramach zadania inwestycyjnego pn. "Rozbudowa budynku Wydziału Elektrycznego przy ul. 26 Kwietnia 10 w latach 2011-2013".W uroczystości otwarcia budynku i nadania audytorium imienia Profesora Stanisława Skoczowskiego udział wzięły władze Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, liczni zaproszeni goście i przyjaciele Wydziału, a także Rodzina Profesora Stanisława Skoczowskiego.Dziekan, prof. dr hab. inż. Stefan Domek, serdecznie podziękował wszystkim osobom, które przyczyniły się do realizacji tej inwestycji.