Otwarcie laboratorium Wydziału Elektrycznego w nowym budynku RCIiTT 30.10.2013 11:01

W czwartek, 24.10.2013 r., w obecności wielu znamienitych gości, odbyło się oficjalne oddanie do użytku nowej siedziby Regionalnego Centrum Innowacji i Transferu Technologii przy ul. Jagiellońskiej 20-21, w dawnym budynku Zakładów Odzieżowych DANA, a jeszcze wcześniej Wilvorst.Celem przyświecającym powstaniu tego nowoczesnego obiektu, składającego się z pomieszczeń biurowych, dwóch sal konferencyjnych oraz powierzchni przeznaczonych dla nowo powstających firm, było stworzenie lepszych możliwości współpracy świata nauki i biznesu. Wydział Elektryczny, w ramach prowadzonej LabView Academy, już w pierwszym dniu funkcjonowania Centrum, uruchomił w nowym budynku specjalistyczne laboratorium naukowo-dydaktyczno-szkoleniowe wyposażone w nowoczesny sprzęt znanej firmy światowej National Instruments. Współpraca Wydziału z RCIiTT pozwoli prowadzić certyfikowane szkolenia dla studentów i pracowników zainteresowanych firm regionu oraz ułatwi studentom zakładanie i rozwijanie własnych przedsięwzięć biznesowych..

foto: Paweł Waszczuk