Od rtęci, przez ferryt, do krzemu, czyli krótka historia komputerów i pamięci komputerowych - zapraszamy na wykład otwarty dla młodzieży 11.03.2022 14:00

Wydział Elektryczny Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie zaprasza na kolejny otwarty wykład dla młodzieży pt. "Od rtęci, przez ferryt, do krzemu, czyli krótka historia komputerów i pamięci komputerowych", który odbędzie się w dniu 16 marca 2022 r. (środa) o godz. 16:30.

Na wykładzie przedstawimy dynamiczny rozwój sprzętu elektronicznego na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat. Wiele uwagi zostanie poświęcone technologii stosowanej w konstrukcji pamięci komputerowych (masowych i operacyjnych). Uczestnicy będą mieli możliwość obejrzenia historycznych elementów stosowanych w komputerach w latach 70. ,80. i 90. oraz skonfrontowania ich z parametrami współczesnych podzespołów.

Spotkanie poprowadzi mgr inż. Michał Raczyński.

Spotkanie odbędzie się w sali C122 w budynku WE przy ul. 26 Kwietnia 10.

Zapraszamy!