O powstawaniu obrazów medycznych - kolejny wykład dla młodzieży za nami 19.02.2016 13:55

W dniu 18 lutego 2016 r. na Wydziale Elektrycznym miało miejsce kolejne spotkanie z uczniami szkół ponadgimnazjalnych w ramach cyklu wykładów. Tematem wystąpienia był obraz medyczny, czyli jak zobaczyć to, czego nie widać gołym okiem. Jednym z zastosowań komputera jest możliwość pozyskania obrazu medycznego, w tym także obrazu, do powstania którego wykorzystuje się radioizotopy, gdzie źródłem promieniowania jest sam pacjent. Na wykładzie zaprezentowano, jak powstaje obraz scyntygraficzny przy użyciu gammakamery, z wykorzystaniem różnych metod akwizycji obrazu.Wykład stał się rozwinięciem i kontynuacją referatu wygłoszonego w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Fizyki Medycznej (2014), którym patronował również ZUT w Szczecinie.Dziękujemy wszystkim licznie przybyłym na wykład oraz prelegentowi: dr n.med. Katarzynie Cichoń-Bańkowskiej.