O Akademii Siemens'a 02.07.2014 07:48

W dniu 25 czerwca władze Wydziału Elektrycznego spotkały się przedstawicielami firmy Siemens, Kathariną Steier menadżerem Siemens Mechatronic Systems Certification Program z Siemens Technik Akademie Berlin oraz Mirosławem Kuligowskim menadżerem produktu z Siemens Industry Polska.

Celem spotkania było omówienie możliwości rozwoju funkcjonującej już na Wydziale Akademii Siemensa, dającej szanse studentom na wykształcenie umiejętności posługiwania się środowiskiem TIA Portal do programowania urządzeń automatyki ze szczególnym uwzględnieniem sterowników PLC rodziny S7-1200. Ten nowy program szkoleniowy wychodzący poza podstawowe szkolenie produktowe ma na celu wykształcenie umiejętności rozwiązywania kompleksowych problemów z obszaru szeroko rozumianej mechatroniki. Jesteśmy przekonani, że w niedalekiej przyszłości studenci naszego Wydziału będą mieli szansę nie tylko na zdobycie certyfikatu Akademii Siemens, ale również Siemens Mechatronic Systems Certification Program.