Nowy projekt z 7. Programu Ramowego na Wydziale 22.01.2013 13:27

Od 1 stycznia 2013 r. realizowany jest na naszym Wydziale kolejny projekt z 7. Programu Ramowego. Projekt zatytułowany "iLOAD - Partnership for developing energy efficient intelligent load handling system" finansowany jest w ramach akcji Marie Curie: Industry-Academia Partnerships and Pathways.Konsorcjum realizujące projekt tworzą: ZUT w Szczecinie, Politechnika Śląska, Lulea Tekniska Universitet (Szwecja) oraz trzy firmy-córki grupy CARGOTEC: z Polski, Holandii oraz Szwecji. Projekt ma na celu wymianę doświadczeń oraz stworzenie strategii rozwoju innowacyjnego, optymalnego pod względem wykorzystania energii, rozwiązania z zakresu technologii stosowanych w systemach załadunkowych. Koordynatorem jest firma CARGOTEC Poland ze Stargardu Szczecińskiego, natomiast kierownikiem projektu na ZUT jest dr hab. inż. Krzysztof Pietrusewicz z Katedry Automatyki Przemysłowej i Robotyki Wydziału Elektrycznego.