Nowy projekt na WE 17.09.2018 09:34

Projekt zakłada budowę w pełni elektrycznej platformy samochodu wyścigowego obejmującej tematy akumulacji, przekształcania i budowy samej maszyny napędowej. Założenia i główne wytyczne powstaną w Stralsundzie, podczas gdy schematy elektroniki, projekty CAD płytek PCB oraz ich montaż odbędzie się w Szczecinie. Schematy całości powstawać będą w ścisłej kooperacji. Testowanie oraz wprowadzanie zmian prowadzone będzie równolegle u obydwu partnerów. W wyniku realizacji projektu planuje się intensyfikację współpracy kadry naukowej partnerów jak również zaangażowanych w projekt studentów.

Kierownika projektu dr. inż. Marcina Wardacha wspierać będą dr hab. inż. Marcin Hołub, dr inż. Michał Bonisławski oraz studenci S2 kierunku Elektrotechnika.

Logo programu Interreg