Nowy pracownik samodzielny na Wydziale Elektrycznym 05.12.2014 10:08

4 grudnia 2014 r. Rada Wydziału Elektrycznego Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, na podstawie uchwały komisji habilitacyjnej powołanej w dniu 9 maja 2014 r. przez Centralną Komisję do Spraw Stopni i Tytułów w celu przeprowadzenia postępowania habilitacyjnego, na podstawie jednotematycznego cyklu 12 publikacji pt. „Metody estymacji trajektorii z wykorzystaniem algorytmów śledzenia przed detekcją”, nadała dr. inż. Przemysławowi Mazurkowi stopień doktora habilitowanego w dziedzinie nauk technicznych, w dyscyplinie automatyka i robotyka.W skład komisji habilitacyjnej wchodzili:

1. prof. dr hab. inż. czł. koresp. PAN Józef Korbicz, Uniwersytet Zielonogórski – przewodniczący,
  2. prof. dr hab. inż. Zbigniew Emirsajłow, ZUT w Szczecinie – sekretarz,
  3. dr hab. inż. Roman Śmierzchalski, prof. nadzw. PG, Politechnika Gdańska – recenzent,
  4. prof. dr hab. inż. Zygmunt Hasiewicz, Politechnika Wrocławska – recenzent,
  5. prof. dr hab. inż. Adam Krzyżak, ZUT w Szczecinie – recenzent,
  6. dr hab. inż. Maciej Ławryńczuk, Politechnika Warszawska – członek,
  7. prof. dr hab. inż. Stefan Domek, ZUT w Szczecinie – członek.

pm2Dr inż. Przemysław Mazurek urodził się 4 stycznia 1974 r. w Szczecinie. Jest absolwentem Technikum Mechaniczno-Energetycznego w Szczecinie. Studia wyższe odbył w latach 1993 – 1998 na Wydziale Elektrycznym Politechniki Szczecińskiej na kierunku Elektronika i Telekomunikacja. Od 1998 roku był zatrudniony na stanowisku asystenta w Zakładzie Teorii Sygnałów w ówczesnym Instytucie Elektroniki, Informatyki i Telekomunikacji, a od 1999 r. w Katedrze Przetwarzania Sygnałów i Inżynierii Multimedialnej. W 2002 roku obronił rozprawę doktorską pt. „Wybrane algorytmy cyfrowego przetwarzania sygnałów dla monitorowania urządzeń w czasie rzeczywistym poprzez rozległe sieci IP”, której promotorem był dr hab. inż. Wieńczysław Daca, prof. PS, a następnie został zatrudniony na stanowisku adiunkta.Zainteresowania naukowe dr. inż. Przemysława Mazurka związane są z algorytmami estymacji ruchu obiektów, a także z technikami wizyjnymi stosowanymi w automatyce i robotyce, jak również algorytmami cyfrowego przetwarzania sygnałów. Łączny dorobek naukowy po uzyskaniu stopnia naukowego doktora, obejmuje ok. 130 publikacji, w tym 83 w czasopismach naukowych z „listy MNiSW”. 27 spośród prac jest indeksowanych w bazie ISI Web of Science, w tym 5 w czasopismach z bazy JCR posiadających współczynnik Impact Factor. Były one już kilkadziesiąt razy cytowane, także przez autorów zagranicznych, co pozwoliło uzyskać indeks Hirscha równy 3 (wg Web of Science). Ponadto Habilitant brał czynny udział w licznych krajowych i międzynarodowych konferencjach, 3-krotnie pełniąc rolę przewodniczącego sesji. Był także recenzentem artykułów zgłaszanych do redakcji zagranicznych czasopism oraz konferencji naukowych z zakresu przetwarzania i analizy obrazów, co świadczy o uznaniu jego kompetencji również na arenie międzynarodowej. Jest także autorem kilkunastu prac projektowych i konstrukcyjnych. Jest również współautorem jednego zgłoszenia patentowego oraz był kierownikiem i 2-krotnie głównym wykonawcą w grantach finansowanych przez MNiSW.Dr inż. Przemysław Mazurek brał czynny udział w pracach organizacyjnych, m.in. jako współautor wniosku oraz studium wykonalności projektu „Badawczo-Dydaktyczne Centrum Nowoczesnych Technologii Multimedialnych Politechniki Szczecińskiej” dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach ZPORR, współtwórca studiów podyplomowych „Technologie WWW”, zaangażowany w utworzenie nowego kierunku studiów na Wydziale – Teleinformatyki. Był również opiekunem kilkudziesięciu prac magisterskich oraz inżynierskich.Za osiągnięcia naukowe i organizacyjne w latach 2007 – 2013 otrzymał łącznie 8 nagród JM Rektora.Jest żonaty, ma 2-letnią córkę.