Nowy pracownik samodzielny na naszym Wydziale 07.04.2016 12:31

7 kwietnia 2016 r. Rada Wydziału Elektrycznego Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, na podstawie uchwały z dnia 6 kwietnia 2016 r. komisji habilitacyjnej nadała dr. inż. Piotrowi Baniukiewiczowi tytuł doktora habilitowanego w dziedzinie nauk technicznych w dyscyplinie elektrotechnika.Komisja habilitacyjna powołana została w dniu 4 grudnia 2015 r. przez Centralną Komisję do Spraw Stopni i Tytułów celem przeprowadzenia postępowania habilitacyjnego dr. inż. Piotra Baniukiewicza, wszczętego w dniu 9 września 2015 na podstawie osiągnięcia naukowego "Wykrywanie i identyfikacja defektów materiałowych przy zastosowaniu wybranych metod badań nieniszczących". W jej skład weszli:

• Przewodniczący komisji – prof. Marian Pasko, Politechnika Śląska w Gliwicach
  • Sekretarz komisji – dr hab. Michał Zeńczak - Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie
  • Recenzent – prof. Zygmunt Piątek – Politechnika Częstochowska
  • Recenzent – prof. Grzegorz Haneczok – Uniwersytet Śląski w Katowicach
  • Recenzent – prof. Kazimierz Zakrzewski – Politechnika Łódzka
  • Członek komisji – dr hab.. Adam Brański - Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza
  • Członek komisji – prof.. Stanisław Osowski – Politechnika Warszawska

DSC_0111 (1)Dr inż. Piotr Baniukiewicz urodził się 16 września 1976 r. w Olsztynie. Jest absolwentem Technikum Elektronicznego w Olsztynie. W 1996 roku rozpoczął studia na Politechnice Szczecińskiej na kierunku Elektronika i Telekomunikacja. Pracę magisterską "Algorytmy nieliniowego montażu obrazu" złożył w 2001 r. uzyskując tytuł magistra inżyniera. Studia doktoranckie rozpoczęte w tym samym roku ukończył w 2005 r. broniąc z wyróżnieniem pracę pt. "Zastosowanie algorytmów sztucznej inteligencji do identyfikacji niejednorodności materiałowych". Promotorem pracy był prof. dr inż. Ryszard Sikora. Od 2005 r. do 2012 r. pracował na stanowisku adiunkta w Katedrze Elektrotechniki Teoretycznej i Informatyki w zespole kierowanym przez prof. Ryszarda Sikorę. W tym czasie zajmował się szeroko pojętą tematyką badań nieniszczących, w szczególności metodą radiograficzną i metodą wiroprądową. Od 2012 roku pracuje w Katedrze Zastosowań Informatyki. Obecnie przebywa na stażu naukowym w Wielkiej Brytanii.Dr inż. Piotr Baniukiewicz jest współautorem około 50 prac naukowych z zakresu analizy wskazań nieniszczących metod pomiarowych oraz sztucznej inteligencji. Brał także udział w 13 projektach badawczych, krajowych i międzynarodowych, tym także w projektach interdyscyplinarnych.Prywatnie interesuje się podróżami, fotografią.