Nowoczesne laboratorium badawcze w ZMiNE 23.10.2007 14:37

Zespół pracowników ZMiNE wydziału w składzie mgr inż. L. Bojański, dr inż. M.Hołub oraz dr inż. S. Kalisiak w wyniku współpracy naukowej z jednostkami badawczymi z Euroregionu Pomerania pozyskał projekt dofinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu INTERREG IIIA. Efektem zrealizowanego projektu jest nowoczesne laboratorium badawcze wyposażone w najwyższej klasy aparaturę pozwalającą prototypować i testować impulsowe układy zasilania nowej generacji, wysokiej energii dla technologii zimnej plazmy. Dodatkowo zmodernizowano stanowiska dydaktyczno-szkoleniowe z zakresu Energoelektroniki. Poziom wyposażenia w aparaturę naukową pozwala zespołowi na wyrównaną współpracę z podobnymi jednostkami UE.

• [download id="138350"]