Nowatorska aplikacja naszego studenta w centrum akcji poszukiwawczej 07.06.2017 14:30

W dniach 2 - 3 maja 2017 r. na terenie Leśno Górne (woj. zachodniopomorskie) miała miejsce pozorowana akcja poszukiwawcza, którą zorganizowały grupa Zachodniopomorskie Psy Ratownicze - GPR OSP Wołczkowo oraz Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Policach. Jej głównym celem była weryfikacja możliwości nowatorskiej aplikacji "Centrum Akcji", którą stworzył, w ramach programu Samsung Labo, inż. Kamil Maliński - student naszego Wydziału i pierwszy beneficjent wydziałowego programu wspierania przedsiębiorczości studentów i absolwentów Start-Up_WE.Stworzone przez Pana Kamila narzędzie usprawnia fazę odpraw zespołów poszukiwawczych, umożliwia sprawowanie kontroli ich czasu pracy, pozwala na wprowadzanie i aktualizowanie informacji dotyczących osoby zaginionej oraz śledzenie na bieżąco postępów jej poszukiwań.A tak o programie "Centrum Akcji" powiedział Pan Łukasz Mazur, koordynator grypy poszukiwawczej OSP Wołczkowo:- Ta aplikacja to spełnienie marzeń dla każdego poszukiwacza. Teraz organizacja pracy nie wymknie się spod kontroli.Z kolei sam autor przyznał, że:- Wykładowcy i opiekunowie uwrażliwiają na społeczny aspekt naszej działalności i inspirują tak, aby urządzenia i programy, które tworzymy, służyły ludziom i pomagały im w życiu. Uczymy się tego na co dzień podczas zajęć i wykładów, ale również w ramach dodatkowych kursów organizowanych przez wydział z firmami zewnętrznymi, takimi jak np. Samsung. Samsung LABO dał mi szansę poznać ratowników z sekcji poszukiwawczej z psami z Wołczkowa i zmotywował do stworzenia aplikacji "Centrum Akcji" (...) Otrzymałem wszystko, co niezbędne dla osoby takiej jak ja, bez doświadczenia i kapitału, aby rozpocząć działalność biznesową. Jestem przekonany, że projekt "Centrum Akcji" mógł powstać tylko na Wydziale Elektrycznym - dzięki programom Samsung LABO i Start-Up_WE.Więcej na temat akcji można przeczytać na stronie policja.plPrzypominamy jednocześnie, że ruszyła druga edycja wydziałowego programu wspierania przedsiębiorczości Start-Up_WE. Na zgłoszenia czekamy tylko do 15 czerwca! Regulamin konkursu i wzór formularza zgłoszeniowego znajdują się na stronie Start-Up_WE.