Aktualności

Nowa umowa o współpracy podpisana 16.01.2023 11:17

W dniu 12 stycznia 2023 r. Dziekan Wydziału Elektrycznego dr hab. inż. Krzysztof Okarma, prof. ZUT podpisał w obecności Prodziekana ds. organizacji i rozwoju dr hab. inż. Pawła Dworaka, prof. ZUT umowę o współpracy z grupą kapitałową Ekoenergetyka S.A., którą reprezentował dr hab. inż. Marcin Hołub, Prezes Zarządu spółki mPower Sp. z o.o., wchodzącej w skład grupy Ekoenergetyka.

Spółki z grupy Ekoenergetyka zajmują się m.in. produkcją ładowarek wysokiej mocy i rozwiązań z dziedziny zarządzania infrastrukturą dla autobusów elektrycznych, zestawów napędowych dla pojazdów elektrycznych, a także kontrolerów ogniw paliwowych do zastosowań w pojazdach wodorowych.

Liczymy, że nasza współpraca i zaangażowanie w tworzenie innowacyjnych i ekologicznych technologii będzie miała realny wpływ na rozwój polskiej gospodarki.

W ramach kooperacji z mPower oraz całą grupą kapitałową Ekoenergetyka S.A. wspólnie będziemy stwarzać warunki do nauki dla studentów Wydziału Elektrycznego ZUT, w szczególności w ramach organizacji praktyk, staży, wizyt studyjnych, współorganizacji konferencji i szkoleń, czy też doradztwa badawczo-naukowego.

Wspólnie odpowiadamy na wyzwania klimatyczne i przemysłowe budując polski, zielony przemysł!  

Fot. Rafał Remont