Niemiecka firma OMICRON Energy Solutions partnerem Wydziału Elektrycznego 09.03.2015 11:21

W dniu 26 lutego 2015 r. podpisana została umowa między Wydziałem Elektrycznym ZUT a OMICRON Energy Solutions GmbH. Przedmiotem umowy jest wykonanie testów najnowszej generacji systemu MONTRANO do diagnostyki on-line wyładowań niezupełnych w transformatorach i przepustach izolacyjnych WN. Przewidywane są długotrwałe pomiary procesu rozwoju wyładowań niezupełnych dla różnego rodzaju defektów izolacji oraz sporządzenie referencyjnych obrazów fazowo-rozdzielczych wybranych typów wyładowań. W ramach umowy OMICRON przekaże Katedrze Elektrotechnologii i Diagnostyki zaawansowane systemy do diagnozowania Urządzeń WN oraz ich wyposażenia. Podpisane porozumienie jest pierwszym etapem szerszej współpracy Wydziału z Energo-Complex Sp. z o.o. oraz OMICRON Energy Solutions GmbH.