Aktualności

Nasza drużyna najlepsza w V Międzywydziałowych Mistrzostwach ZUT w Szachach 12.12.2014 11:08

6 grudnia br. w Czytelni Biblioteki Głównej ZUT przy ul. Ku Słońcu 140 rozegrane zostały V Międzywydziałowe Mistrzostwa ZUT w Szachach. W turnieju udział wzięło 15 zawodników, w tym 9 studentów, 1 doktorant i 5 pracowników ZUT. O miano najlepszego wydziału walczyło siedem wydziałów. Wydział Elektryczny reprezentowali:

• mgr inż. Adam Żywica (doktorant: Katedra Elektrotechniki Teoretycznej i Informatyki)
  • Damian Żywica (student: Elektrotechnika, S1, I rok)
  • Andrzej Niżyński (student: Elektrotechnika, S1, I rok)
  • Mariusz Sługocki (student: Elektrotechnika, S1, I rok)

Turniej został rozegrany w formule „open”, systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund. Każdy zawodnik miał 10 min na rozegranie jednej partii oraz dodatkowo 5 sekund za każde wykonane posunięcia. Turniej sędziował Arkadiusz Korbal (sędzia klasy I).W klasyfikacji indywidualnej zwyciężył mgr inż. Adam Czuchnicki z WBiA, zdobywając komplet punktów (7 pkt). Drugie miejsce zajął Krzysztof Sielicki z WTiICh (5 pkt), a trzecie mgr inż. Adam Żywica z WE (4,5 pkt).W klasyfikacji wydziałowej zwyciężył Wydział Elektryczny zdobywając 20,5 pkt. Drugie miejsce zajął Wydział Technologii i Inżynierii Chemicznej (17,0 pkt.), a trzecie Wydział Biotechnologii i Hodowli Zwierząt (13 pkt.).Gratulujemy naszej drużynie!szachy-front-bigfoto: Krzysztof Kujawski