Nasi studenci najlepsi na II Uczelnianej Sesji Studenckich Kół Naukowych ZUT 07.12.2010 15:04

W dniu 3 grudnia 2010 r. odbyła się II Uczelniana Sesja Studenckich Kół Naukowych Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. Nasi studenci wygłosili 6 z 10 referatów należących do Bloku Technicznego, pozostałe przygotowane były przez studentów Wydziału Informatyki. Organizatorzy zgodnie stwierdzili, że poziom prezentowanych prac jest znacznie wyższy niż przed rokiem.Puchar za pierwsze miejsce zdobyło SKN Inżynierii Biomedycznej „Akson”. Już po raz drugi z rzędu puchar trafia w ręce studentów Wydziału Elektrycznego! Mamy nadzieję, że za rok również uda nam się przedstawić najlepszy referat.W Bloku Technicznym wystąpiły następujące koła działające na Wydziale Elektrycznym:

• Studenckie Koło Naukowe „Elkona”, którego opiekunem jest dr inż. Jerzy Gajda;
  • Studenckie Koło Naukowe „Teleinformatyk”, którego opiekunem jest również dr inż. Jerzy Gajda;
  • Studenckie Koło Naukowe Inżynierii Biomedycznej „Akson”, którego opiekunem jest dr inż. Krzysztof Penkala.

Jurorzy postanowili przyznać następujące wyróżnienia:

• I miejsce - SKN Inżynierii Biomedycznej „Akson” za referat przygotowany przez Daniela Matiasa, wygłoszony przez Przemysława Makiewicza;
  • II miejsce (ex aequo) - SKN "Elkona" za prezentację Pawła Kosińskiego;
  • II miejsce (ex aequo) - SKN "TWIPS" z Wydziału Informatyki za wystąpienie Antona Smolińskiego.

Zwycięskie SKN „Akson” ma dwuletnią tradycję, jednak dopiero w tym semestrze zostało zarejestrowane jako samodzielne koło działające przy Katedrze Inżynierii Systemów, Sygnałów i Elektroniki. Wcześniej studenci zainteresowani inżynierią biomedyczną tworzyli sekcję o tej samej nazwie w ramach SKN „Elkona”. Od listopada prezesem „Aksona” jest Przemysław Makiewicz, wcześniej sekcją kierował Daniel Matias. Paweł Kosiński jest szefem „Elkony”. Wszystkie nagrodzone osoby z Wydziału Elektrycznego są studentami kierunku Elektronika i telekomunikacja.Zapraszamy do zapoznania się z programem sesji, w którym znajduje się informacja o wszystkich pracach studentów WE.

• [download id="138494"]
  • [download id="138486"]