Nagrody Rektora dla nauczycieli akademickich z Wydziału Elektrycznego 16.10.2023 13:02

W dniu 13 października 2023 r. w auli Centrum Dydaktyczno-Badawczego Nanotechnologii wręczone zostały nagrody Rektora dla nauczycieli akademickich. Miło nam poinformować, iż wśród czterech naukowców nagrodzonych za całokształt dorobku znalazł się prof. dr hab. inż. Stanisław Gratkowski - Kierownik Katedry Elektrotechniki Teoretycznej i Informatyki Stosowanej WE ZUT.

Wśród 111 laureatów nagród za działalność naukową znalazło się kolejnych ośmioro pracowników Wydziału Elektrycznego:

• dr hab. inż. Przemysław Orłowski, prof. ZUT (Katedra Automatyki i Robotyki) - nagroda II stopnia,
  • dr hab. inż. Przemysław Łopato, prof. ZUT (Katedra Elektrotechniki Teoretycznej i Informatyki Stosowanej) - nagroda II stopnia,
  • prof. dr hab. inż. Tomasz Chady (Katedra Elektrotechniki Teoretycznej i Informatyki Stosowanej) - nagroda II stopnia,
  • prof. dr hab. inż. Ryszard Pałka (Katedra Maszyn i Napędów Elektrycznych) - nagroda II stopnia,
  • dr hab. Barbara Grochowalska (Katedra Elektrotechniki Teoretycznej i Informatyki Stosowanej) - nagroda III stopnia,
  • dr hab. inż. Grzegorz Psuj, prof. ZUT (Katedra Elektrotechniki Teoretycznej i Informatyki Stosowanej) - nagroda III stopnia,
  • dr hab. inż. Krzysztof Okarma, prof. ZUT (Katedra Przetwarzania Sygnałów i Inżynierii Multimedialnej) - nagroda III stopnia,
  • dr inż. Marek Zenker (Katedra Wysokich Napięć i Elektroenergetyki) - nagroda III stopnia.

Ponadto nagrody indywidualne za osiągnięcia dydaktyczne uzyskali dwaj pracownicy Katedry Maszyn i Napędów Elektrycznych: dr hab. inż. Marcin Wardach, prof. ZUT oraz dr inż. Tomasz Zarębski, natomiast nagrodę zespołową dr inż. Michał Raczyński i mgr inż. Andrzej Biedka z Katedry Inżynierii Systemów, Sygnałów i Elektroniki.

Wśród osób nagrodzonych za osiągnięcia organizacyjne znaleźli się: prorektor Krzysztof Pietrusewicz, dziekan WE Krzysztof Okarma, profesor Ryszard Pałka oraz prodziekan Paweł Dworak.

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym!

Fot. Aurelia Kołodziej/ZUT (pełna fotorelacja jest dostępna na stronach ZUT)