Nagroda Prezydenta Miasta Szczecina dla studentów Wydziału Elektrycznego. GRATULUJEMY! 18.03.2008 13:43

W ubiegłym roku Prezydent Miasta ustanowił nagrody za prace naukowe, których tematami są nowoczesne technologie lub innowacje. Szansę na otrzymanie nagrody mieli autorzy prac naukowych, które znalazły praktyczne zastosowania komercyjne a także autorzy prac doktorskich, magisterskich i dyplomowych ukierunkowanych na nowoczesne technologie i innowacje. Kandydatów do nagród mogli zgłaszać przedsiębiorcy oraz władze szczecińskich uczelni.Termin nadsyłania prac konkursowych upływał 31 grudnia 2007 roku. Powołana przez Prezydenta Miasta Kapituła, pod przewodnictwem prof. dr hab. inż. of. wacht. Andrzeja Statecznego, kierownika Katedry Geoinformatyki Akademii Morskiej w Szczecinie rekomendowała dwie kandydatury do nagrody, które zaakceptował Prezydent Miasta.Nagrody przyznano:1. panom Michałowi Maderze i Marcinowi Radeckiemu z Wydziału Elektrycznego Politechniki Szczecińskiej za pracę magisterską – „Projekt bezrdzeniowego elektromechanicznego przetwornika energii typu cylindrycznego z magnesami trwałymi do napędu małych autonomicznych pojazdów podwodnych”, promotor: dr inz. Piotr Paplicki (nagroda w kategorii najlepsza praca magisterska lub dyplomowa ukierunkowana na nowoczesne technologie i innowacje)2. panu dr inż. Adamowi Nowosielskiemu z Politechniki Szczecińskiej za pracę doktorską „Integracja metod rozpoznawania twarzy w zastosowaniu do ich realizacji w systemach klasy visitor identification” (nagroda za najlepszą pracę doktorską ukierunkowaną na nowoczesne technologie i innowacje)Kapituła rekomendowała także Prezydentowi Miasta wyróżnienia dla autorów prac magisterskich i doktorskich. Przyznane zostały cztery wyróżnienia:1. dr inż. Wojciech Sawicki – Wykrywanie niewłaściwych surowców w produktach spożywczych przy zastosowaniu techniki łańcuchowej reakcji polimerazy (PCR) – Akademia Rolnicza2. Agnieszka Maria Rusinko – Nanowłókna polimerowe3. Małgorzata Konecka – Teleprofesje dla osób niepełnosprawnych ruchowo w aspekcie projektu EQUAL4. Joanna Walczak - Możliwości biodegradacyjne drobnoustrojów względem uciążliwych związków organicznych na przykładzie lotnej substancji metyloizobutyloketonu (MIBK) oraz polistyrenowych tworzyw sztucznychNie przyznano nagrody za najlepszą pracę naukową z zastosowaniem komercyjnym.Ustanowienie nagrody jest jednym z działań władz Szczecina, które służyć mają rozwojowi gospodarczemu miasta i promowaniu osiągnięć szczecińskiej nauki. Wręczenie Nagród i wyróżnień będzie miało miejsce w dniu 8 kwietnia 2008 roku, w Teatrze Współczesnym, w trakcie gali wręczenia Nagród Gospodarczych Prezydenta Miasta Szczecin za 2007 rok.