Aktualności

Moocni z matmy cz.1 - otwarty kurs matematyki dedykowany tegorocznym maturzystom 24.03.2021 14:01

Chcesz dobrze przygotować się do matury, a nie wiesz od czego zacząć? Zamierzasz studiować na uczelni technicznej i nie wiesz, czy sobie poradzisz z matmą? Jesteś studentem i czujesz, że braki ze szkoły średniej w zakresie logiki, analizy, algebry lub geometrii utrudniają Ci zrozumienie bieżącego materiału? Masz ochotę przypomnieć sobie co to jest: logarytm, sinus, silnia, wartość bezwzględna, ciąg albo iloczyn skalarny? Nie wiesz jak rozwiązuje się równanie kwadratowe albo nierówność trygonometryczną? Nie pamiętasz jak wygląda wykres funkcji wykładniczej? Udział w projekcie „Moocni z matmy - otwarty kurs matematyki” pomoże Ci uporządkować i uzupełnić Twoją wiedzę i umiejętności.

Zapraszamy wszystkich tych, którym matma jest wciąż do czegoś potrzebna do wzięcia udziału w projekcie „Moocni z matmy - otwarty kurs matematyki”. Kurs "Moocni z matmy" dostępny jest na platformie Navoica.pl i obejmuje swoim zakresem materiał ze szkoły średniej, dotyczący funkcji wielomianowych, wymiernych, potęgowych, wykładniczych, logarytmicznych i trygonometrycznych. Omówione są w nim też ciągi arytmetyczne i geometryczne, podstawy geometrii analitycznej (wektory, równania prostych i okręgów) oraz elementy kombinatoryki i rachunku prawdopodobieństwa. 

Udział w projekcie jest bezpłatny, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

Szczegóły na stronie moocni.zut.edu.pl