Mistrzowie kodowania na Elektrycznym 22.10.2014 10:42

W miniony weekend 18-19.10.2014 r. w laboratoriach komputerowych Katedry Przetwarzania Sygnałów i Inżynierii Multimedialnej oraz Katedry Inżynierii Systemów, Sygnałów i Elektroniki, a także w niedawno oddanym do użytkowaniu laboratorium Samsung LABO zlokalizowanym w budynku RCiTT, odbyło się prowadzone przez firmę Samsung szkolenie kilkudziesięciu nauczycieli przedmiotów informatycznych z zachodniopomorskich szkół uczestniczących w projekcie "Mistrzowie kodowania". Szkolenie obejmowało zajęcia z języka programowania Scratch, dzięki któremu już od najmłodszych lat uczniowie zaangażowanych w projekt szkół mogą rozwijać swoje pasje programistyczne. Poprzedzone było ono prezentacją Wydziału Elektrycznego oraz jego oferty dydaktycznej przeprowadzoną przez Prodziekana ds. Nauczania dr hab. inż. Krzysztofa Okarmę, który zachęcał nauczycieli m.in. do skorzystania wraz z uczniami starszych klas zarówno z cyklu comiesięcznych środowych wykładów dla młodzieży, jak również do odwiedzania Wydziału w ramach Dni Otwartych, Festiwalu Nauki, czy też Nocy Naukowców. Wyrażamy nadzieję, iż współpraca Wydziału z Samsugiem, a także bliższe poznanie Wydziału przez nauczycieli będzie stanowiło dodatkową zachętę dla młodzieży do podjęcia w przyszłości studiów na kierunku teleinformatyka lub na jednym z pozostałych kierunków studiów prowadzonych na WE.