23 stycznia 2025 r. w Warszawie odbył się Finał XI edycji Akademii Liderów Ochrony Zdrowia. Akademia Liderów Ochrony Zdrowia to program dla przyszłych liderów pragnących zdobyć szerokie zrozumienie sektora ochrony zdrowia i jego współzależności, otwartych na innowacje i chętnych na wyzwania w tym obszarze, którzy wesprą rozwój, transformację i budowanie nowej jakości.
Program Akademii obejmuje m .in.:
• 5-miesięczny cykl spotkań, a w tym: warsztaty z kompetencji przywódczych i managerskich oraz warsztaty z kompetencji twardych prowadzone przez doświadczonych menedżerów i praktyków rynkowych z firm partnerskich, a także z naszych Alumnów,
• case study przygotowane przez firmy partnerskie,
• spotkania typu leadership z topowymi liderami z sektora ochrony zdrowia.
W gronie 27 najlepszych uczestników, wyłonionych w dwuetapowej rekrutacji, znalazł się nasz absolwent, a obecnie doktorant i pracownik Wydziału Elektrycznego ZUT – mgr inż. Michał Cichowicz. Co więcej, Michał otrzymał tytuł Alumna Fundacji im. Lesława Pagi, przyznawany osobom wyróżniającym się profesjonalizmem, zaangażowaniem oraz działaniem w oparciu o wartości fundacji, które inspirują i motywują innych do działania.
Podczas uroczystego finału odbyło się podsumowanie cyklu szkoleń, składające się z prezentacji uczestników oraz panelu eksperckiego z przedstawicielami firm partnerskich zakończone networkingiem.
Pan Michał pracował w siedmioosobowym zespole nad case study, którego głównym celem było zidentyfikowanie i zaproponowanie 10 najważniejszych systemowych rozwiązań, które mogą zmniejszyć burden of disease związanych z chorobą niedokrwienną serca w Polsce. Rozwiązania te odnosiły się do obszaru: profilaktyki zdrowotnej, procesu diagnostyczno-terapeutycznego, ewentualnej opieki długoterminowej/rehabilitacji.
Gratulujemy Michałowi tego wyjątkowego wyróżnienia oraz inspirującej pracy na rzecz poprawy systemu ochrony zdrowia!
Fot. Archiwum prywatne