Aktualności

Mgr inż. Michał Cichowicz laureatem Konkursu Prezydenta Miasta Szczecin na najlepszą pracę naukową 27.10.2022 13:39

W czwartek odbyła się uroczystość wręczenie Nagród Prezydenta Miasta Szczecin za najlepszą pracę naukową. Wśród 15 laureatów Konkursu znalazł się absolwent Wydziału Elektrycznego, a obecnie doktorant w Szkole Doktorskiej ZUT - mgr inż. Michał Cichowicz.

Tematem pracy dyplomowej magisterskiej p. Michała był "Wolnobieżny generator z magnesami trwałymi do zastosowania w turbinie wiatrowej", a wykonał ją pod kierunkiem dr. hab. inż. Marcina Wardacha, prof. ZUT. Praca stanowiła kontynuację projektu wykonanego w ramach konkursu „Wielkie Wyzwanie Energia”, zorganizowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w dniach 15-16 października 2021 roku. Przypominamy, że realizatorem koncepcji był zespół „Szczecin Squad” składający się z pracowników, doktoranta i studentów Wydziału Elektrycznego Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie.

Nagroda Prezydenta Miasta jest wyróżnieniem nowatorskich prac naukowych, charakteryzujących się innowacyjnością, kreatywnością oraz pozytywnym wpływem na ożywienie regionu i rozwój Szczecina. W wyborze najlepszych prac bierze udział powołana przez Prezydenta Miasta Kapituła Nagród.

– Nagrody to wyraz uznania dla absolwentów, którzy nie boją się odważnie spoglądać w przyszłość i łączyć ją ze Szczecinem i rozwojem naszego miasta – powiedział Piotr Krzystek, Prezydent Szczecina.

 

Gratulujemy!

 

fot. Akademicki Szczecin