Konrad Woronowicz doktorem habilitowanym nauk technicznych 27.04.2018 12:09

W dniu 26 kwietnia 2018 r. Rada Wydziału Elektrycznego Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, na podstawie uchwały komisji habilitacyjnej powołanej w dniu 8 grudnia 2017 r. przez Centralną Komisję do Spraw Stopni i Tytułów w celu przeprowadzenia postępowania habilitacyjnego, na podstawie oceny dorobku naukowego habilitanta nadała dr. inż. Konradowi Woronowiczowi stopień doktora habilitowanego w dziedzinie nauk technicznych, w dyscyplinie elektrotechnika.Harmonogram przebiegu postępowania habilitacyjnego dr. inż. Konrada WoronowiczaDr inż. Konrad Woronowicz urodził się 31 grudnia 1960 r. w Szczecinie. Jest absolwentem Liceum Ogólnokształcącego nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Szczecinie. W latach 1979-1984 odbywał studia wyższe na Wydziale Elektrycznym Politechniki Szczecińskiej na kierunku Elektrotechnika. W grudniu 2001 r. obronił z wyróżnieniem rozprawę doktorską pt. Wektorowo zorientowana metoda sterowania indukcyjnych silników liniowych z kompensacją parametrów szyny reakcyjnej, której promotorem był prof. dr hab. inż. Ryszard Pałka. Od marca 1990 roku przebywa w Kanadzie. Obecnie zajmuje stanowisko eksperta w Bombardier Transportation.