Konkurs o Nagrodę Siemensa – zgłoszenia do 30 czerwca 2021 r. 05.05.2021 10:11

Politechnika Warszawska i Siemens Sp. z o.o. zapraszają naukowców, zespoły badawcze oraz absolwentów studiów I i II stopnia do udziału w Konkursie o Nagrodę Siemensa. Zgłoszenia przyjmowane są do 30 czerwca 2021 r.

XXVI Konkurs o Nagrodę Siemensa dla naukowców i zespołów badawczych

Do Konkursu należy zgłaszać prace związane z zakresem działalności firmy Siemens AG, a przede wszystkim z następującymi obszarami nauki i inżynierii:

• zarządzaniem w przemyśle (w tym zwłaszcza technologie dla przemysłu 4.0, m.in. digitalizacja, wykorzystanie systemu MindSphere, technologie chmurowe, Internet Rzeczy (IoT), sztuczna inteligencja (AI), digital twin, 5G);
  • elektrotechniką (w tym zwłaszcza: mikrosieci elektroenergetyczne, magazynowanie energii, elektromobilność, przetwarzanie i analiza danych w mikrosieciach oraz w obszarze efektywności energetycznej obiektów budowlanych, automatyki elektroenergetycznej oraz budynkowej, a także w kontekście aktywności Siemensa w zakresie Smart City);
  • transport szynowy oraz zarządzanie i sterowanie ruchem.

Ponadto przyjmowane są prace z zakresu zaawansowanych technologii ochrony środowiska, budowy maszyn, inżynierii materiałowej i innych dyscyplin mających zastosowanie lub wspomagających wszystkie dziedziny wymienione powyżej.

W wyniku postępowania konkursowego przyznawane są następujące nagrody:

• Nagroda Badawcza Siemensa za szczególnie wartościowe wyniki badań naukowych, dające się zastosować w praktyce. Do Nagrody Badawczej Siemensa mogą być zgłaszane zarówno osoby indywidualne, jak i zespoły badawcze. Wysokość Nagrody Badawczej Siemensa wynosi 40 000 złotych;
  • Nagroda Promocyjna Siemensa za wybitne prace doktorskie lub habilitacyjne. Do Nagrody Promocyjnej zgłaszane są osoby indywidualne. Wysokość Nagrody Promocyjnej Siemensa wynosi 30 000 złotych, jednak w danym roku może być ona podzielona pomiędzy dwie równorzędne nagrody.

Zgłoszenie prac w Konkursie o Nagrodę Siemensa dla naukowców i zespołów badawczych następuje przez złożenie dokumentów zgodnie z Regulaminem Konkursu, w sekretariacie Jury Konkursu - do 30 czerwca 2021 r.:

Biuro Rektora Politechniki Warszawskiej

Pl. Politechniki 1, pok. 106, 00-661 Warszawa

z dopiskiem „Konkurs o Nagrodę Siemensa”

Regulamin Konkursu o Nagrodę Siemensa

Załączniki do Regulaminu

XI Konkurs o Nagrodę Siemensa dla Absolwentów w zakresie automatyki i robotyki

Do Konkursu mogą być zgłaszane prace dyplomowe studentów I i  II  stopnia instytucji  akademickich,  które tematyką nawiązują do obszarów aktywności firmy Siemens i obejmują budowę lub zastosowanie urządzeń sterujących, sensorycznych, wykonawczych i systemów wizualizacji automatyki i robotyki.

Regulamin Konkursu o Nagrodę Siemensa dla Absolwentów w zakresie automatyki i robotyki

Załącznik do Regulaminu

V Konkurs o Nagrodę Siemensa dla Absolwentów w zakresie elektrotechniki

Do Konkursu mogą być przedstawiane prace dyplomowe studentów I i II stopnia szkół wyższych, które swoją tematyką nawiązują do obszarów: sieci i mikrosieci elektroenergetycznych, magazynowania energii, elektromobilności, przetwarzania i analizy danych w mikrosieciach oraz w obszarze efektywności energetycznej obiektów budowlanych, automatyki elektroenergetycznej oraz budynkowej i aktywności w Smart City firmy Siemens.

Regulamin Konkursu o Nagrodę Siemensa dla Absolwentów z zakresie elektrotechniki

Załącznik do Regulaminu

Na zwycięzców konkursów dla absolwentów czekają atrakcyjne nagrody indywidualne:

I Nagroda – 10 000 złotych

II Nagroda – 5 000 złotych

III Nagroda – 3 000 złotych

Natomiast dla uczelni, z której wywodzą się laureaci  – wyposażenie laboratorium.

Zgłoszenie prac następuje przez przesłanie dokumentów zgodnie z Regulaminem Konkursu na adres e-mail: siemens.absolwenci@pw.edu.pl, do 30 czerwca 2021 r.

Informacji dotyczących Konkursu o Nagrodę Siemensa udzielają:

Sekretarz ds. organizacji, Katarzyna Korlak, tel.: (22) 234 5723, e-mail: katarzyna.korlak@pw.edu.pl

Sekretarz ds. promocji, Bartosz Matejko, tel.: (22) 234 7181, e-mail: bartosz.matejko@pw.edu.pl